Fără categorie

Erdélyi Bivalytenyésztők Egyesülete – Hirdetmény a romániai bivalytenyésztők figyelmébe

Új tenyésztő vállalat a román bivaly fajta genealógiai nyilvántartásának összeállítására és vezetésére. Az Erdélyi Bivalytenyésztők Egyesülete az Agrointeligența – AGROINTEL.RO-n keresztül továbbít információkat azon román állattenyésztőknek, akiknek bivalyállományuk van.

Íme, az Erdélyi Bivalytenyésztők Egyesületének közleménye, teljes terjedelemben:

A ROMÁNIAI BIVALYTENYÉSZTŐK FIGYELMÉBE,

Egyesületünket tenyésztőszervezetként ismerték el a 18/11.11.2020-as dokumentummal, amelyet a 704/12.11.2020-as döntésével hagyott jóvá az ANZ a román bivaly fajták genealógiai nyilvántartásának kidolgozására és karbantartására, és 2015 óta a 66-os számú akkreditációval meghatalmazást kapott egyesületünk a genetikai minőség meghatározására, a genetikai értékelésre, a teljesítmény tesztelésére az említett állatfaj esetében, a tejtermelés teljesítményének ellenőrzésével. Ezekkel a dokumentumokkal jóváhagyták a román bivaly nemesítési programot, a Genealógiai Nyilvántartás szervezésére és működésére vonatkozó rendeletet és a teljesítményvizsgálat munkamódszerét.

Megszólítunk minden egyes bivalytenyésztőt, aki csatlakozni kíván az egyesülethez, és regisztrálni szeretné a bivalyokat a tenyésztési fejlesztési programba, annak érdekében, hogy teljesítménytesztnek vese alá őket, és regisztrálja ezeket a gazdaságban lévő bivalyok genealógiai nyilvántartásába, olyan állatokról van szó, amelyek ellését legalább egyszer regisztrálták a RNE-be, üszőkről és 3 év alatti fiatal bivalyokról, a termeléshez kapcsolódó támogatás lehívása érdekében, e támogatás a gazdaságban nyilvántartott 1–tő 100 állatig terjedő állománynak nyújtják, illetve az elhagyás vagy eltűnés veszélyével fenyegetett helyi állatokhoz nyújtott állami támogatáshoz való hozzáférés érdekében: állattenyésztési bizonyítványok, részvétel tenyésztési munkákban, bivalyok beemelése a tenyészpiramisban.
Kérjük azokat, akik kapcsolatba szeretnének lépni velünk, tárcsázzák a következő telefonszámok valamelyikét: 0748-168.985 – Pop Alexandru vagy 0740.589-396 – Cherecheș Ioan, vagy lépjenek kapcsolatba velünk a következő e-mail címen: acb_transilvania@yahoo.com, hogy megkaphassák a regisztrációhoz szükséges dokumentumokat.

Az Erdélyi Bivalytenyésztők Egyesületének közleményét a szervezet elnöke, Călin Andrei Zanc írta alá.